16.5 C
Tirana
E diel, 16 Qershor, 2024

TË FUNDIT

Sporti në festë, ish-kampioni del nga koma

spot_img

Boksieri kanadez Adonis Stevenson, ia ka dalë të zgjohet nga gjendja koma, në të cilën ndodhej që prej duelit të 1 dhjetorit ndaj ukrainasit Oleksandr Gvozdyk.

Lajmin e bëri të ditur bashkëshortja e 41-vjeçarit me anë të një postimi në rrjetet sociale.

Stevenson u mund me nokaut në duelin ndaj kundërshtarit ukrainas dhe si pasojë humbi titullin kampion bote “WBC” në divizionin e peshave “Light Heavyweight”.

Por pak më minuta pas daljes nga ringu kanadezi humbi ndjenjat dhe doktorët e vunë në një gjendje koma artificiale për të ndalur ënjtjen në tru.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat