Strakosha, në formacionin e javës të Europa League

strakosha.jpg

Paraqitja fantastike në përballjen ndaj Marseille ka bërë që Thomas Strakosha të përzgjidhet në formacionin më të mirë të javës në Europa League.

Portieri i kombëtares shqiptare dhe Lazios është vlerësuar maksimalisht nga ekspertët.

Falë pritjeve të tij të mrekullueshme, bardhekaltërit siguruan në këtë mënyrë edhe kualifikimin për në raundin tjetër të Europa League.

scroll to top