20.5 C
Tirana
E mërkurë, 29 Maj, 2024

TË FUNDIT

Studentët bllokojnë Rektoratin e Prishtinës, ja çfarë kërkojnë ata…

spot_img

Parlamenti Studentor i Universitetit të Prishtinës ka bllokuar Rektoratin e UP-së dhe nuk po lejon që askush të hyjë në këtë ndërtesë.

Kjo protestë është paraparë të zgjasë dy orë.

Gjatë ditës së djeshme Organizata Studentore “Reforma” ka mbajtur një konferencë për media para Rektoratit ku i kanë shprehur pakënaqësitë e tyre ndaj udhëheqjes së Universitetit të Prishtinës.

Bllokimi është bërë pikërisht për arsyet që janë përmendur dje si ndërhyrja politike në UP, literatura, kriteret.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat