fbpx

Studentët konfrontohen me policinë para kryeministrisë

WhatsApp-Image-2018-12-31-at-12.24.12.jpeg

Një grup studentësh është mbledhur për të protestuar para kryeministrisë, ndërkohë që kryeministri Edi Rama po mban konferencën e fundvitit me gazetarët.

Policia është konfrontuar me studentët që po protestojnë para kryeministrisë.

Punonjësit e policisë i kanë kërkuar studentëve të largohen nga trotuari dhe të dalin në rrugë, gjë të cilën studentët nuk e kanë pranuar duke  pretenduar se policia eshteti po i nxjerr në rrugë pa i garantuar atyre sigurinë.

Në një video të postuar nga një protestues, shfaqet një oficer policie që i kërkon studentëve të largohen.

Në video, studentët shfaqen të vendosur për të vijuar me protestën e tyre paqësore dhe kanë shprehur indinjatën e tyre me policinë e shtetit që nuk i lejon ata të protestojnë në trotuarin para kryeministrisë./real-news.tv/

Ndiqni videon:

https://www.facebook.com/100012650925074/videos/597246897373669/

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *