fbpx

Stuhia “Sabine” bllokon futbollin/ Anulohen ndeshjet e së dielës, në Angli dhe Gjermani

sabine-heisst-hier-ciara-in-newhaven-an-der-britischen-suedkueste-schlagen-wellen-gegen-eine-mauer-770x433.jpg

Disa ndeshje të kampionateve të ndryshëm në Europë, të cilat ishin programuar për t’u luajtur këtë të dielë janë shtyrë. Shkak është bërë stuhia “Sabine”, që ka goditur ishullin britanik dhe një pjesë të kontinentit të vjetër. Kështu është anuluar sfida në Premier League, mes Manchester City dhe West Ham.

UntitledNë Bundesligë nuk do të luhet përballja B.Moenchengladbach-Koln. Ndërkohë, federata holandeze ka shtyrë të gjitha sfidat në program për t’u zhvilluar këtë të dielë.A
Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303