Suksesi i rradhës i Dua Lipës

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa çdo ditë e më shumë po arrin suksese të reja në muzikë.

Që nga fillimi i karrierës projektet e saj muzikore kanë qenë të pëlqyera dhe kanë tërhequr  publikun.

Me punën e saj të palodhshme Dua ka arritur të klasifikohet në top-listat botërore sa i përket këngëve më të klikuara gjatë vitit të kaluar.

Në listën e “Official Charts”, në të cilën renditen këngëtarët më të klikuar, e më pas këngët më të klikuara. Dua e zuri një vend të rëndësishëm duke pasur parasysh konkurrencën.

Këngëtarja shqiptare u rradhit e teta, kurse në këtë listë ishte klasifikuar edhe Rita Ora, e cila është renditur e katërta.

Këngëtari/ja më e klikuar në vitin 2018: 1. Ed Sheeran

2. Calvin Harris

3. Little Mix

4. Rita Ora

5. Coldplay

6. Pink

7. Clean Bandit

8. Dua Lipa

9. George Ezra

10. Jess Glynne

/real-news.tv/