fbpx

Sulm ndaj cisternës së naftës në Oqeanin Indian

anije-770x407.jpg

Dy punëtorë kanë mbetur të vrarë në një sulm ndaj një cisternë nafte në Oman mes tyre një roje britanike e sigurisë.Depozita e naftës me flamur liberian Mercer Street ishte vendosur rreth 152 milje detare (280 kilometra) në verilindje të portit Omani të Duqm kur ndodhi incidenti.

“Në kohën e incidentit anija ishte në Oqeanin Indian verior, duke udhëtuar nga Dar es Salaam në Fujairah pa ngarkesë në bord,” tha një deklaratë nga menaxheri i anijes me qendër në Londër, Zodiac Maritime. Portet e emërtuara janë në Tanzani respektivisht Emiratet e Bashkuara Arabe.Zodiac Maritime identifikoi anëtarët e ekuipazhit të vdekur si shtetas nga Mbretëria e Bashkuar dhe Rumania.Kompania “nuk ishte në dijeni të dëmtimit të ndonjë personeli tjetër”.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303