Surprizat e motit, priten reshje shiu dhe dëbore

Moti do na surprizojë sërish ditën e nesërme, ku edhe do kthehen reshjet e shiut në shumë qytete të Shqipërisë. Gjithashtu, sipas meteorologëve në zonët malore pritet që të fillojnë reshjet e dëborës.

Dita e sotme ishte e ngrohtë dhe me diell, por nesër pritet një mot me vranësira dhe reshje të shumta.

Ndërkohë, në rajon pritet që temperaturat të rriten gradualisht. Parashikohet që deri të enjten në Shqipëri do të ketë reshjet të shumta shiu./real-news.tv