28.5 C
Tirana
E enjte, 13 Qershor, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

kosova

“Pa njohjen e Kosovës, nuk ka BE për Serbinë”

Deputeti gjerman i CDU-së, Peter Beyer, vizitoi Beogradin dhe Prishtinën. Në këto vizita ai theksoi se Berlini zyrtar është kundër ndryshimit apo korrigjimit të kufijve....

VIDEO/ Ibra është thjesht i jashtëzakonshëm, shikoni këtë perlë

Zlatan Ibrahimovic ka dhënë një pasim fantastik për gol në ndeshjen Minnesota-Los Angeles Galaxy. Sulmuesi suedez e festoi asistin e tij njësoj sikur të kishte...

Hahn flet për Kosovën dhe rrugën e Serbisë drejt BE-së

Një tjetër mesazh për Serbinë nga Bashkimi Europian në lidhje me Kosovën. Komisioneri për zgjerim i BE-së, Johannes Hahn, gjatë një interviste dhënë të...

Pas Shqipërisë, ministri turk i kërkon gylenistët edhe Kosovës

Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlut Çavusoglu, gjatë një vizitë në Kosovë, ashtu siç bëri edhe në Shqipëri, kërkoi ekstradimin e gylenistëve. Pasi u takua...

Evropiani 2020, UEFA stilon ndeshjet me rrezik, Kosova dy kryqëzime të pamundura

UEFA bëri të ditur se cilat shtete nuk mund të jenë në të njëjtin grup eliminator për evenimentin kontinental, dhe Kosova është në të...

Basha: Kosova me ushtri, kontribut për paqen në Ballkan

Lulzim Basha ka përshëndetur votimin e ligjit për formimin e ushtrisë së Kosovës me anë të një statusi në Facebook. Kreu i Partisë Demokratike shkruan...

Veseli për “Deutsche Welle”: Pas 10 vitesh shpresoj në liberalizim vizash me Kosovën

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, në një intervistë ekskluzive me "Deutsche Welle", deklaroi se shpreson shumë që me ndihmë e Gjermanisë, qytetarët...

Kosovë, Veseli merr mbështetjen e Gjermanisë për liberalizimin e vizave

Kadri Veseli, kryetar i Kuvendit të Kosovës, ka siguruar mbështetjen e Gjermanisë për liberalizimin e vizave pas takimit në Berlin me homologun e tij...

Latest news

- Advertisement -spot_img