27.5 C
Tirana
E enjte, 13 Qershor, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Policia

Mbrëmja e së dielës, operacione antidrogë në të gjithë vendin

Policia ka nisur operacione antidrogë në disa qytete të vendit mbrëmjen e së dielës. Operacione të mëdha po zhvillohen në Durrës, Sarandë dhe Vlorë.    

U kap me armë dhe kokainë në hotel, “Arrest me burg” për Stresin

Këngëtari Arkimed Lushaj, i njohur me emrin e artit “Stresi” ka dalë sot para Gjykatës së Tiranës ku u njoh me masën e sigurisë...

Po vidhnin kamionin me naftë të TAP, kapen ‘mat’ autorët

Tre persona janë arrestuar nga policia, pasi akuzohen për vjedhjen e naftës në kantieret e gazsjellësit TAP. Të arrestuarit janë: Hyda Vila 26 vjeç, Erineo...

Ekstradohet drejt Zvicrës, i dënuari për grabitje me dhunë

Ekstradohet drejt Zvicrës, një shqiptar i dënuar me 4 vjet e gjysmë për grabitje me dhunë. Burimet e Policisë bëjnë të ditur se, në PKK,...

9 muaj nga vrasja e Ivanoviç, ngjarja ende pa autor

Kur kanë kaluar 9 muaj nga vrasja e liderit të SDPS-së, Oliver Ivanoviç, ende nuk ka asnjë person të dyshuar për ngjarjen. Politikani serb u...

KE kërkon rihapjen e hetimeve për dy shqiptarët e vrarë nga policia greke

Paditjet ndaj shtetit grek do të rishqyrtohen sërish pas një kërkese të monitoruesit grek të Helsinkit adresuar Presidentit të Komisionit Europian. Monituruesi i Helsinkit ka...

Latest news

- Advertisement -spot_img