27.5 C
Tirana
E enjte, 13 Qershor, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Serbia

“Pa njohjen e Kosovës, nuk ka BE për Serbinë”

Deputeti gjerman i CDU-së, Peter Beyer, vizitoi Beogradin dhe Prishtinën. Në këto vizita ai theksoi se Berlini zyrtar është kundër ndryshimit apo korrigjimit të kufijve....

Hahn flet për Kosovën dhe rrugën e Serbisë drejt BE-së

Një tjetër mesazh për Serbinë nga Bashkimi Europian në lidhje me Kosovën. Komisioneri për zgjerim i BE-së, Johannes Hahn, gjatë një interviste dhënë të...

Anëtarësimi në BE, Financial Times: Shqipëria mund ta parakalojë Serbinë

Shqipëria mund ta parakalojë Serbinë në rrugën drejt anëtarësimit në Bashkimin Evropian. Kështu shkruan gazeta e njohur britanike "Financial Times". Në një editorial kushtuar zgjerimit të...

Latest news

- Advertisement -spot_img