21.5 C
Tirana
E enjte, 30 Maj, 2024

TË FUNDIT

Takimet e mbyllura/ Rama: Do thoshit uau, politika shqiptare të arrijë deri këtu?

spot_img

Kryeministri Edi Rama në fjalën e tij në konferencën që zhvilloi me ambasadorin Luigi Soreca ka rrëfyer detaje nga takimet e mbyllura me Presidentin, kryetarin e opozitës në Këshillin e Sigurisë. Rama theksoi se toni i përdorur në biseda ka qënë suprizues dhe se do të kishte dëshirë që mënyra sesi janë trajtuar mosdakordësitë në mbledhjet e mbyllura të transmetohet edhe në hapësirën publike.

“Nëse ju do kishit parë tonin, kapacitetin dëgjues të palëve dhe adresimin e cështjeve nga palët në Këshillin e Sigurisë Kombëtare, do thoshit uau, politika shqiptarë të arrijë vallë deri këtu? Por politika në publik khehet në vulgaritet dhe sherrnajë. Si tangoja, ashtu edhe vallja e shpatave duan dy palë. Ne jemi gati për të dyja. E kam thënë disa herë, në takimet e mbyllura që kemi pasur me Presidentin, kryetarin e opozitës në Këshillin e Sigurisë nuk jemi marrë vesh për të gjitha, por mënyra si janë trajtuar mosdakordësitë është ajo që do ishte mirë ta kalonim nga një hapësirë e mbyllur në hapësirën publike, në një hapësirë ku dhe të tjerët na dëgjojnë”- tha Rama.

vijon…

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat