fbpx

Takimet në Bruksel tregojnë afrimitet mes Kosovës dhe BE-së

56-2.png

Përfaqësuesi i Bashkimit Evropian, Josep Borrell i ka dërguar ditën e sotme një letër kryeministrit të Kosovës Albin Kurtit.

Telegrafi shkruan se në letrën dërguar Kurtit, Borrell e ka falënderuar atë për takimet që kanë bërë në Bruksel, si dhe ka shtuar se këto takime tregojnë një sinjal të mirë për partneritetin e ngushtë mes BE-së dhe Kosovës.

“Jam mirënjohës që kisha rastin t’u mirëprisja në Bruksel tri herë që nga marrja e detyrës së re. Kjo dërgon sinjal të fuqishëm për partneritetin e ngushtë ndërmjet Bashkimit Evropian dhe Kosovës. Mirëpres bashkëpunimin tonë të ngushtë në vazhdimësi dhe shkëmbimet tona në baza të rregullta”, -thuhet në letër.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303