Të famshmit që kanë shkruar gabim tatuazhet e tyre

Ariana Grande publikoi në Instagram tatuazhin e saj të ri, në pëllëmbën e dorës, ku supozohej të ishte shkruar “7 Rings”, që është edhe titulli i këngës së saj.Por, mesa duket tatuazhi në të vërtetë nuk nënkupton “7 Rings”.

Fansat ngulmojnë që në fakt tatuazhi shkruante fjalën “shichirin” që nënkupton një një zgare barkekju në gjuhen japoneze.Këngëtarja më pas e fshiu foton nga twitter-i , por sigurisht që postimet janë ruajtur.

Më pas duheshin 5 sekonda që Instagrami i Arianës të mbushej me komente nga fansat për t’i treguar njerëzve që thonin që tatuazhi i saj në fakt nuk kishte asnjë lidhje me titullin e këngës së saj.

Ariana komentoi dhe më pas e fshiu përgjigjen e saj, ku shkruante se ishte një fanse e zgarës, si dhe sqaroi se e kishte lënë pa përfunduar tatuazhin.

Megjithate ajo ka publikuar ne Isrtagramin e saj perseri tatuazhin e perpunuar dhe falenderon nje nga fansat qe e ka ndihmuar per ta ndrequr tatuazhin e saj.

Ariana Grande’s ‘charcoal grill’ tattoo.

Megjithatë nuk është e vetmja qe mban tatuazhe me kuptime te çuditshme.

David Beckham

Në vitin 2000, David Beckham donte të bënte një tatuazh për nder të gruas së tij. Ai gjithashtu e donte atë në Hindi, një gjuhë që ai nuk flet. E perkthyer nga gjuha Hindu  emri i bashkshortes se Bechamit lexohet ne tatoon  “Vihctoria”. Fatkeqesisht “Vihctoria” nuk është një skarë e vogël me qymyr.

Jessie J

Jessie J dikur shkroi një këngë të titulluar Who You Are e cila përmbante lirikën “Mos humbisni atë që jeni në turbullira të yjeve”. Por ajo ka nderruar kuptimin e tatuazhit, ajo kishte fjalët “Mos e humbni kush jeni në turbullira të yjeve” të tatuazhuar në legenin e saj. Kjo është edhe arsyeja pse Jessie J vesh pantallona të larta dhe të ngushta këto ditë.

 Britney Spears

Grande ka nevojë për të mposhtur Spears, sepse ajo ka dy tatuazhe të gabuara. Në rreze te kofshës së saj është një simbol kinez që ka për qëllim të lexojë “rebel” por ne te vërtete do të thotë “të çuditshme”. Dhe në anën e pasme të qafës së saj, ka tre gërma hebraike. Ata kishin për qëllim të përshkruanin “Perëndinë”, në një akt përkushtimi ndaj Kabalës, por ajo qe lexohet janë germa pa kuptim.

Rihanna

Fraza “lule rebel” është e rëndësishme për Rihannën. Është se si ajo e përshkruan veten, është emri i një parfumi që ajo lançoi në vitin 2010 dhe është titulli i një biografie të paautorizuar që dikush shkroi për të. Është gjithashtu arsyeja pse ajo ka fjalët “Rebelle Fleur” te tatuazhuar në qafën e saj, edhe pse mbiemrat francezë zakonisht ndjekin emrat, kështu që në fund të fundit është e pakuptimtë.

 Hayden Panettiere 

Aktorja Panettiere ka “Jetoj pa keqardhje” të tatuazhuar në anën e saj në italisht. Përveçse është shkruar gabimisht. Pasi kuptimi i saj qe ka shkruar është ‘Të jetosh pa keqardhje’

Ky është një nivel që Grande mund të aspirojë për të arritur, ndoshta herën tjetër.