fbpx

Të gjitha llogaritë e Twitter-it së Shtëpisë Bardhë i kalojnë Biden

Trump-Biden-Twitter.jpg

Të gjitha llogaritë e republikanit Donald Trump i janë dorëzuar  demokratit Joe Biden.

Llogaritë e Shtëpisë së Bardhë në Twitter janë transferuar nga administrata Trump në administratën e Biden, pohoi zëdhënësi i Twitterit, Nick Pacilio.

@Transition46 – @WhiteHouse

@PresElectBiden – @POTUS

@SenKamalaHarris – @VP

@FLOTUSBiden – @FLOTUS

@PressSecPsaki – @PressSec

Dhe, @SecondGentleman,

Llogaritë e Twitter të administratës Trump tani arkivohen publikisht, tha Pacilio. Këto përfshijnë @POTUS45, @WhiteHouse45, @VP45, @PressSec45, @FLOTUS45 dhe @SecondLady45.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303