Të gjithë kemi fiksime, zbuloni tuajën në bazë të shenjës së horoskopit

Të gjithë kanë obsesionet e tyre. Gjestet, zakonet, qëndrimet shprehëse janë të gjitha ato veprime që ne i përsërisim pa e kuptuar madje dhe shpesh janë pjesë e prirjes së diktuar nga shenja e zodiakut. Le të zbulojmë së bashku fiksimet për çdo shenjë të horoskopit.

Dashi

Dëshirat më të shpeshta të shenjës së Dashit kanë të bëjnë me qëndrimin e tij ndaj të tjerëve dhe një vëmendje obsesive për imazhin e tij.

Demi

Personaliteti i Demit vuan diskretisht nga situata të paqarta, duke predispozuar për një gjendje shumë të dukshme ankthi.

Binjakët

Edhe miqtë e Binjakëve kur gjërat marrin një kthesë të padëshiruar tregojnë shqetësimin e tyre me një qëndrim specifik.

Gaforrja

Gaforrja nuk ka fiksime aq të dukshme sa shenjat e tjera. Përkundrazi, ajo shfaqet në qëndrimet e saj shumë kokëfortë dhe e pavëmendshme ndaj dëshirave të të tjerëve.

Luani

Edhe shenja e Luanit paraqet obsesione që mund t’i përcaktojmë si karakter, më shumë sesa shfaqje të dukshme shprehëse.

Virgjëresha

Do të jetë e mjaftueshme për të hyrë në shtëpinë ose dhomën e një Virgjëreshe për të kuptuar se si rregulli është një lloj obsesioni i vazhdueshëm me ata që lindin nën këtë shenjë.

Peshorja

Tipike e Peshores është zakon të thuash një gjë dhe të bësh një tjetër, të nxisë të tjerët dhe të shkoj për të fjetur!

Akrepi

Mania klasike e Akrepit është e qeshura e papritur, një mënyrë për të larguar vëmendjen, duke simuluar argëtimin dhe relaksimin.

Shigjetari

Miqtë e Shigjetarit janë pak më të tëtrhequr dhe dembelë, këtë e dimë.

Bricjapi

Koha dhe qëllimet janë pikat kyçe të Bricjapit.

Ujori

Ujori gjithmonë ka një kokë të mbushur me mendime dhe reflektime, dhe kështu fiksimi më shpesh shkon tek flokët dhe koka.

Peshqit

Personalitet i lëkundur, qesharak dhe nganjëherë jokonkluziv. Veçantia më e shpeshtë? Ai nuk e mban mend atë që u tha disa sekonda më parë.