fbpx

“Të lutem gjej forcën dhe lufto”. Mjeku i njohur rëndë me Covid, përlot e motra me fjalët

drini.jpg

Mjeku i njohur neurolog, Drini Dobi është prekur prej ditësh nga koronavirusi. Së fundmi, gjendja e tij shëndetësore është përkeqësuar.

Mësohet se 52-vjeçari ndodhet i shtruar në një spital privat në Tiranë, në luftë me këtë virus të rrezikshëm. Motra e mjekut ka bërë një postim rrëqethës në rrjete sociale, ku ka një kërkesë të fortë për mjekun.

Postimi i saj në Facebook: 

Drin te lutem gjej force dhe lufto per vete, Florinden, femijet..per te gjithe ne ..gjej force ne shpirtin tend te madh, mos u lesho!

Motra e ka te veshtire te shkruaj per vellain po une po gjej force per tu lutur pasi e di qe, ti do ja dalesh se zemra jote e madhe do gjeje forcen per te fituar mbi kete flame, do gjeje forcen qe ka brenda teje duke fituar mbi cdo gje, ashtu si ti je mesuar per te qene kudo ku ka nevoje, per ti sherbyer cilido ,perparesia e bardhe te ti ka kuptim ,prandaj bardhesia e shpirtit tend do fitoje dhe ti do jesh prape prane nesh.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303