fbpx

Të shtëna armësh edhe në Korçë, protagonist një 35-vjeçar

Policia-Korce-e-sakte-770x415.jpeg

Një tjetër ngjarje e rëndë me të shtëna armësh.  Një 35-vjeçar ka rënë në prangat e policisë, pasi akuzohet se qëlloi me armë në ajër.

Ngjarja ndodhi në lagjen nr.4 të qytetit të Korçës. Nuk ka patur një konflikt ndërsa për personin në fjalë tregojnë se është problematik dhe një emër i njohur nga policia.

Menjëherë pas sinjalit, policia ka shkuar drejt vendngjarjes ndërsa mësohet se i riu është shoqëruar në komisariatin e Korçës për veprime të mëtejshme procedurale. 35-vjeçarit i është sekuestruar edhe arma me të cilën ka qëlluar. Mbeten ende të paqarta arsyet që kanë çuar këtë shtetas të qëllojë në ajër.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303