fbpx

“Të turpshme’. Media zviceriane ‘fshikullon’ Granit Xhakën dhe Xherdan Shaqirin

xherd.png

Gazeta zviceriane ‘Blick’ ka fshikulluar futbollistët me orgjinë shqiptare të Zvicrës, Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka për paraqitjen dhe jetën e tyre.

Kryeredaktori i sportit i gazetës së famshme zvicerane “Blick”, Andrea Boni, i kritikoi ata për lyerjen e flokëve, tatuazhet pasi sipas tij, kjo gjeneratë e kombëtares zvicerane është larguar nga njerëzit e zakonshëm.

SHKRIMI I PLOTË

Shfaqja e Lambos, bërja e tatuazhëve dhe flokët. Ky ekip kombëtar është shumë naiv. Kjo gjeneratë e lojtarëve është larguar nga baza, janë larguar nga njerëzit e zakonshëm. Është për të ardhur keq

Shfaqja e Lamborghini, bërja e tatuazheve dhe lyerje flokësh…Njerëzit e interesuar për futboll shpesh pyeten këto ditë pse kjo ekip kombëtar nuk duket të jetë aq i famshëm. Vetë lojtarët e dhanë përgjigjen për vetëm tre javë. Pasi hipën në Kampionatin Evropian me një Lamborghini ose Ferrari dhe i bënë tatuazhet e tyre në fundjavë para Kampionatit Evropian, ata tani kanë lyer edhe flokët.

Kjo gjeneratë lojtarësh është larguar nga baza, nga njerëzit e zakonshëm. Ajo tregon një sjellje që nuk mund të kuptohet nga tifozët normalë ose njerëzit në rrugë. Ashtë për të ardhur keq, sepse kjo largësi, thjesht nuk përshtatet me Zvicrën.

Dhe lojtarët, ata tani kanë vetëm një shans për të bindur njerëzit në Zvicër. Duke e lënë performancën e tyre të flasë vetë në fushë. Dhe së pari të arrijnë qëllimin minimal.

Sepse atë që lojtarët nuk e kanë kuptuar ende është se nëse ata kanë performuar mirë dhe kanë arritur një gjysmë finale, për shembull, ata mund të vrapojnë të zhveshur rreth Bundesplatz në Bern pa u ndëshkuar dhe njerëzit duartrokasin. Por pas një barazimi 1-1 kundër Uellsit, veprimet si lyerja e flokëve, janë vetëm diçka: Të turpshme

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303