fbpx

Teatri, Berisha dhe Basha i bashkëngjiten protestës

d2394536df283c4ada7895ced175783b_L.jpg

Ish kryeministri i vendit, Sali Berisha i është bashkëngjitur protestës së sotme të organizuar nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit.

Së bashku me Berishën, në protestë pritet që të jetë edhe kreu demokrat Lulzim Basha. Partia Demokratike ka thënë madje se kur të vijë në pushtet do ta rindërtojë Teatrin Kombëtar aty ku ndodhet.

Kujtojmë se Teatri Kombëtar u shemb nga qeveria, pas një proteste të madhe të shoqërisë civile. Tashmë politikanë, artistë dhe pjesëtarë të shoqërisë civile kanë dalë në Bulevard.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303