23.5 C
Tirana
E enjte, 18 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Tension në protestë, çahet kordoni i parë i policisë

spot_img

Është tensionuar protesta e opozitës ditën e sotme, ku pak minuta më parë protestuesit kanë arritur të çajnë kordonin e parë policor. Që në minutat e parë të protestës, shumë qytetarë hodhën shashka kundrejt Kuvendit, ku po zhvillohej dhe seanca plenare.

Protestuesit kanë tentuar 3 herë të çajnë kordonin, ku herën e katërt kanë arritur ta realizojnë.

Nga ana tjetër, sot u betuan edhe 3 deputetët e rinj të opozitës, përkatësisht nga radhët e LSI.

Ralf Gjoni ishte një ndër ta, i cili u sulmua pranë banesës së tij me bojë të kuqe nga një djalë i ri./real-news.tv

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat