fbpx

Tensione në Rripin e Gazës, më shumë se 50 palestinezë të plagosur

a49f80d2f465bb0d4f3ee26c766de82a.jpg

epa07082624 YEARENDER MAY 2018 Palestinians carry a wounded protester during clashes near the border between Israel and Gaza Strip, eastern Gaza City on, 25 May 2018. More than 120 Palestinians protesters have been injured during the clashes near the border with Israel. Protesters plan to call for the rights of Palestinian refugees across the Middle East to return to homes they fled in the war surrounding the 1948 creation of Israel. EPA/MOHAMMED SABER

Më shumë se 50 demonstrues palestinezë janë plagosur në përleshjet e vazhdueshme me ushtrinë izraelite përgjatë barrierave mbrojtëse midis shtetit hebraik dhe Gazës, me rastin e “Marshi i Kthimit”, mbështetur nga Hamasi .

Burimet i referohen raportimit të të dhënave e nga mjekët në Rrinin e Gazës.

Sipas mediave mijëra demonstrues u mblodhën në këto orë pranë kufirit ndërkufitar me Izraelin.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *