fbpx

Tensionet në veri, si është gjendja e policëve të lënduar

EB6B1FC3-60AB-4211-B35A-54C8C5437381.jpeg

Katër policë të Kosovës kanë kërkuar sot ndihmë në Qendrën Emergjente të QKUK’së pas lëndimeve të marra në veriun e vendit. Policia e Kosovës nisi mëngjesin e sotëm një aksion atje për të ndaluar krimin dhe kontrabandën.

Mjeku kujdestar Leutrim Hajdari thotë se gjendja e policëve është stabile.

“Në QKUK janë sjellë katër policë nga Spitali i Mitrovicës për trajtim të mëtutjeshëm te ne. Dy prej tyre kanë pasur lëndime më serioze dhe në bazë të analizave që i kemi bërë, njëri prej tyre ka pasur trupa të huaj në pjesën e kokës ndërsa tjetri në pjesën e krahut”, tha ai për RTK’në.

Advertisement

“Pas analizave dhe trajtimit gjendja e tyre është stabile dhe janë liruar për në shtëpi për trajtim të mëtutjeshëm”, theksoi Hajdari.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303