Tensionet para Bashkisë, humb ndjenjat protestuesi

Tensionet e para pak minutave në protestën që po zhvillohet Bashkisë së Tiranës, ku banorët e ‘Astirit’ kundërshtojnë prishjen e banesave vijuan për disa minuta.

Një prej protestuesve ka pasur probleme shëndetësore, pasi ka humbur ndjenjat. Dyshohet se protestuesi ka pasur luhatje të tensionit, por shkak mund të jenë bërë edhe tymueset e hedhura.

Kjo është dita e 13-të e protestës së banorëve. Ndërsa brenda Bashkisë vijon mbledhja e Këshillit. Mbledhja është bojkotuar nga anëtarët e PD dhe LSI, të cilët i janë bashkuar protestës së qytetarëve.

Lër një koment