fbpx

Tensionohet situata/ Televizioni shtetëror i Serbisë bën njoftimin urgjent, ja ç’po ndodh në kufirin me Kosovën

ushtri.jpg

Televizioni shtetëror serb, RTS ka dhënë pak më parë lajmin se ushtria serbe ndodhet vetëm 2 km larg kufirit me Kosovën. Katër automjete të blinduar të tipit “Lazar” dhe “Milos” si dhe një sërë ushtarësh serbë janë pozicionuar përgjatë rrugës që të çon për Jarinje.

Në javën e dytë pas reciprocitetit të targave, askush nga palët nuk po tërhiqet. Serbët e Veriut kanë bllokuar dy autostrada kurse Policia e Kosovës nuk tërhiqet.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303