fbpx

Tentuan të korruptonin policin me 150 euro për të shkuar drejt BE, 2 të arrestuar në Rinas

20190104151739_aeroporte.jpg

Dy persona janë arrestuar në Rinas, pasi tentuan që të korruptonin punonjësit e Policisë Kufitare me qëllim lejimin për të udhëtuar drejt vendeve të BE-së edhe pse nuk plotësonin kushtet. Të arrestuarit janë;

M. 41 vjeç, banues në Tiranë

M. 56 vjeç, banues në Divjakë

Arrestimi i tyre u bë pasi gjatë kontrollit të dokumentacionit dhe intervisitimit për qëllimin e udhëtimit në vendet e BE-së nuk justifikonin qëllimin e lëvizjes dhe nuk plotësonin kushtet për të udhëtuar në hapësirën Schengen.

 

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303