fbpx

Teoritë konspirative/ Kush është amerikania që akuzohet nga Kina se solli COVID-19

asfaggg.png

Maatje Benassi, anëtare e flotës ushtarake detare amerikane akuzohet nga Kina se solli COVID-19.

Kina po zhvillon një fushatë në youtube dhe media sociale për të sulmuar Benassin se ishte ajo që solli COVID-19 në Kinë dhe tashmë e bëjnë të ndihet fajtore.

Por Maatje Benassi nuk ka rezultuar kurrë pozitive me koronavirus dhe tashmë ajo ka frikë për jetën e saj dhe të familjes.

Ajo është nënë e dy fëmijëve dhe thotë se përjeton çdo natë makthe teksa Kina vijon me pretendimet se COVID-19 është armë e SHBA dhe pikërisht, Maatje Benassi ishte transmetuesi i saj në Kinë.

 

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303