fbpx

Tërmet i fortë, dridhjet e tokës shkaktojnë panik te banorët

1607240328_1571986552termet3768x432840x4401-696x393-1.jpg

Një tërmet me magnitudë 8.2 të shkallës Rihter goditi Alaskën ditën e sotme.Sipas të dhënave paraprake ky tërmet ishte me magnitudë 8.2 dhe u regjistrua shumë pranë Sandpoint, Aleutians East, Alaska, SHBA.Mediat kanë publikuar pamje nga kamerat e sigurisë si kanë reaguar banorët në momentin e tërmetit, si dhe pamje nga dëmet e shkaktuar si pasojë e dridhjes së tokës.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303