20.5 C
Tirana
E martë, 21 Maj, 2024

TË FUNDIT

Tërmet i fuqishëm me magnitudë mbi 6 godet Indonezinë

spot_img

Ditën e djeshme, Indonezia është goditur nga një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.9 raporton ESMC.

Epiqendra e tërmetit ishte në Detin Banda.

Deri më tani nuk raportohen viktima.

Fatmirësisht, tërmeti nuk ishte aq i fuqishëm sa për të shkaktuar një tsunami në Oqeanin Indian.

Kujtojmë se Indonezia ndodhet në atë që quhet “Rrethi i zjarrtë”, duke u goditur shpesh nga tërmete, shpërthime vullkani dhe tsunami.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat