fbpx

Tërmet i fuqishëm me magnitudë mbi 6 rihter godet Kilin

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.8 rihter, ka goditur Kilin.

Sipas Qendrës Sizmologjike Evropiane Mesdhetare, epiqendra e tërmetit ka qenë 51 kilometra nga San Pedro de Atacama dhe ka pasur një thellësi prej 80 kilometrash.

Nuk raportohen ende dëme materiale.