fbpx

Tërmet i fuqishëm në Mal të Zi, “shkundet” veriu

auto_Termet-633x30015267585671526758570.jpg

Një tërmet i fuqishëm është ndjerë sot në veri të Shqipërisë. Tërmeti memganitutë 5 ballë dhe epiqendër në Ulqin të Malit të Zi ka shkaktuar panik dhe frikë te qytetarët.

Lëkundjet në orën 14:47:51 kanë zgjatur disa sekonda, ndërsa janë ndierë në Shkodër, Malësi të Madhe, Pukë dhe deri në Lezhë.

 

Banorët kanë dalë me shpejtësi nga banesat  e tyre. Nga të dhënat e para nuk raportohet për të lënduar dhe as për dëme materiale.

Në muajt e fundit Shqipëria është lëkundur disa herë nga tërmetet nga veriu në jug. Në muajt e verës u regjistruan disa tërmete të fuqishme në Gjirin e Lalzit dhe në Mat ku u dëmtuan shumë banesa.

 

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *