fbpx

Tërmet në Durrës! Lëkundjet njëra pas tjetrës ‘zgjojnë’ qytetarët, ja sa ishin magnitudat

1571986552_termet3768x432-770x434.jpg

Dy tërmete njëra pas tjetrës kanë lëkundur Durrësin në orët e para të mëngjesit të sotëm. Mësohet se magnitudat ishin 3.2 dhe 3.5 ballë të shkallës Rihter.

Nga lëkundjet, nuk raportohen dëme.

Sipas EMSC, epiqendra e tërmetit ishte në det, 24 km larg nga qyteti i Durrësit.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303