fbpx

Tërmeti i fortë shkund sërish Greqinë, lëkundjet ndjehen deri në Tiranë

termet-1-1.jpg

Greqia është lëkundur sërish nga një tërmet i fortë. Pak minuta më parë, një tërmet me madhësi 5.8 i shkallës Rihter është regjistruar në Elasona, pranë Larisës.

Elasona u godit dje edhe lëkundje të forta tërmeti, më e madhja me madhësi 6.0.

Ndërkohë lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë edhe në Tiranë dhe disa qytete të tjera të vendit.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303