16.5 C
Tirana
E diel, 16 Qershor, 2024

TË FUNDIT

Tërmeti i fuqishëm në Shqipëri, informacionet e para për dëmet

spot_img

Tërmeti që ka rënë para disa minutash në jug të Shqipërisë, ka shkaktuar dëme materiale në disa banesa.

Nga të dhënat e par rezulton se dy tërmetet, njëri i shkallës 4.7 ballë dhe tjetri i shkallës 3.8 ballë, me epiqendër 5 kilometra në thellësi të Himarës, dhe 10 kilometra në Adriatik, kanë shkaktuar dëme në disa banesa në jug të vendit.

Sipas burimeve, si pasojë e lëkundjeve janë dëmtuar disa shtëpi në Kuç. Tërmeti është ndier në Vlorë, Sarandë, Gjirokastër dhe Himarë.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat