Tërmeti në Turqi/ Foto rrënqethëse

Mbrëmë Turqia është goditur nga një tërmet me magnitudë 6.8 ballë i shkallës rihter.

Nga ky tërmet deri më tani raportohet se 22 persona kanë humbur jetën si dhe 1030 persona janë lënduar.

30 persona mendohet se kanë mbetur nën rrënoja dhe po punohet për nxjerrjen e tyre