fbpx

Tërmeti që tronditi jugun e vendit, banorët të tmerruar: Zgjati goxha, ishte i fortë…

termeti.jpg

Një tërmet ka tronditur mëngjesin e sotëm jugun e vendit. Qendra Evropiane për tërmetet (EMSC), fillimisht ka raportuar për tërmet në detin Adriatik, por pas përditësimeve, pak minuta më parë, ka bërë me dije se epiqendra ka qenë Vlora.

Sipas IGJEUM n Shqipëri, tërmeti ka qenë me magnitudë 4.2 dhe me epiqendër Borshin, Himarë.

“U ndje fort në Himarë, kati 5”

“Shume i forte, Gjirkoastër”

“U ndjen ne Berat , kati 5. Zgjati goxha!”

“U ndje ne Vlore pak”

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303