fbpx

Thaçi i dërgon letër Trump, rithekson përkushtimin e Kosovës për dialog

Thaci-Trump-696x606.jpg

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka bërë të ditur se i ka dërguar presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump një letër në emër të institucioneve të Kosovës.

Thaçi ka thënë se në letrën e dërguar në adresë të homologut të tij amerikan Trump, shkruan se është zotuar që shteti i Kosovës do të jetë pjesë e dialogut me Serbinë.

”E informova sot Kryetarin e Kuvendit Kadri Veselin, për letrën që kam dërguar presidentit të SHBA-ve Donald Trump, për përkushtimin tonë maksimal për arritjen e marrëveshjes finale Kosovë- Serbi”.

”Përmes kësaj letre në emër të institucioneve të popullit të Kosovës, ritheksova zotimin tonë për të qenë pjesë e dialogut dhe negociatave dhe përkushtimin maksimal për anëtarësimin e Kosovës në organizatat e Kombeve të Bashkuara si dhe për arritjen e marrëveshjes Kosovë – Serbi”./real-news.tv/

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303