fbpx

Thirrja e Kurtit ndaj NATO, vjen reagimi urgjent i Vuçiç: Ne nuk do…

vuc.png

Pas thirrjes së bërë nga Kryeministri Albin Kurti ndaj NATO-s për të anëtarësuar Kosovën në aleancë, ka ardhur dhe reagimi i presidentit serb Aleksandër Vuçiç. Ky i fundit paralajmëroi se Serbia nuk do të heshtë. Sipas tij, në momentin që Kosova do të anëtarësohet në një organizatë do të hidhet poshtë marrëveshja e Uashingtonit

“Ditën që do të pranohet në ndonjë organizatë ndërkombëtare do të thotë se e është përmbysur marrëveshjen e Uashingtonit dhe atë ditë do të mësojnë emrat e disa vendeve që e tërhoqën njohjen e pavarësisë së të ashtuquajturës Kosovë”, ka thënën Vuçiç.

 

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303