31.5 C
Tirana
E premte, 12 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Thirrja e Soreca-s për aplikimin e prokurorëve në SPAK

spot_img

Ambasadori i Bashkimit Evropian në Shqipëri, Luigi Soreca ka bërë një njoftim në lidhje me aplikimin e prokurorëve në SPAK.

Soreca i bën thirrje prokurorëve që të aplikojnë para datës 7 shkurt për tu bërë anëtarë të SPAK.

Sipas tij, kjo është një kohë e rëndësishme për prokurorët për të dhënë kontributin e tyre themelor në luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar.

Më tej, ambasadori thekson se duhet bërë drejtësi për gjithë shqiptarët dhe se BE-ja na përkrah.

Afati për të aplikuar për SPAK është deri më 6 shkurt, ku duhen plotësuar 15 vende./real-news.tv

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat