17.5 C
Tirana
E shtunë, 15 Qershor, 2024

TË FUNDIT

Thirrja e studentëve: Veting pedagogëve

spot_img

Studentët vazhdojnë të protestojnë përpara Kryeministrisë, duke theksuar se 8 kërkesat e tyre duhet të plotësohen në mënyrë imediate.

Ndërkohë, studentët kanë kërkuar që disa pedagogë duhet të kalojnë në Veting, pasi kur ata vijnë në klasë, sipas tyre, e vetmja gjë që bëjnë është leximi i leksionit dhe ‘monolog’ me veten e tyre.

“Profesorët që vijnë në klasa duke shpjeguar mësimin me libër para nuk i duam, nuk i pranojmë. Ka disa profesorë, që vijnë në klasë dhe bëjnë vetëm monolog dhe aspak dialog, Studentët nuk e dëgjojnë dot. Duhet veting ndaj disa pedagogëve”, theksoi një student para zyrës së Ramës.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat