28.5 C
Tirana
E enjte, 13 Qershor, 2024

TË FUNDIT

Thyhet rekordi, 1598 çifte kërcejnë në Trieste

spot_img

Është kërcyer valsi më i madh në botë nga plot 1598 çifte në Trieste, Itali. Kjo ka bërë të mundur që të thyhet rekordi ‘Guiness’, ku më përpara shifra e vallëzuesve ishte 1510 çifte.

Të gjithë vallëzuesit kanë kërcyer për rreth 5 minuta në pistë, pikërisht në sheshin ‘Unità’.

Mësohet se të pranishëm kanë qenë edhe çifte nga shtete të tjera, si Austria dhe Kroacia. Mes tyre ishte edhe kantautori i njohur italian, Lorenzo Pilat.

Videot dhe fotot janë bërë virale në rrjete sociale dhe në media.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat