fbpx

“T’i jepet fund marrëzisë”, Presidenca reagon ashpër për ndryshimet kushtetuese

WhatsApp-Image-2019-11-13-at-10.22.03-PM-675x450.jpeg

Ndërkohë që mazhoranca ecën drejt ndryshimeve Kushtetuese për t’i plotësuar sipas saj kërkesat e opozitës parlamentare, zëdhënësi i Presidentit Meta, Tedi Blushi ka reaguar ashpër në emër të Presidencës.

Në mesazhin e Blushit theksohet se Kuvendi aktual ka vetëm 82 deputetë legjitimë, ku përfshihen edhe tre deputetët të cilët nuk pranuan të dorëhiqeshin pas vendimit të Opozitës së Bashkuar.

Postimi i plotë i Blushit

Lidhur me lajmet e fundit për disa ndryshime kushtetuese, Presidenti i Republikës Sh.T.Z Ilir Meta thekson se Kuvendi aktual ka vetëm 82 deputetë legjitimë, ku përfshihen edhe tre deputetët të cilët nuk pranuan të dorëhiqeshin pas vendimit të Opozitës së Bashkuar.

182 deputetë dhe kandidatë për deputetë të partive opozitare refuzuan të ishin pjesë e Kuvendit.

Edhe pse shteruan të gjitha listat e partive opozitare prej 18 muajsh, Kuvendi ka formalisht vetëm 122 deputetë nga 140 deputetë që është detyrimi kushtetues.

Procesi i zëvendësimit ka qenë haptas antikushtetues dhe antiligjor.

Ndaj është koha t’i jepet fund çdo marrëzie, fundi i së cilës dihet qartë.

E ardhmja europiane e Shqipërisë është alternativa e vetme e të gjithë qytetarëve të këtij vendi.

Të gjithë të distancohen nga aventurierët dhe Haxhi Qamilët!

SHQIPËRIA E PARA! 🇦🇱

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303