fbpx

Tifozët hodhën shishe me ujë ndaj lojtarëve polak, reagon ashpër FIFA

FUT.png

Pas incidentit në ndeshjen e djeshme Shqipëri-Poloni ku tifozët shqiptarë hodhën shishe ndaj futbollistit polak pas golit të shënuar ka ardhur dhe reagimi i FIFA-s.

“FIFA aktualisht është duke analizuar raportet e ndeshjeve kualifikuese të Kupës së Botës mbrëmë, në mënyrë që të përcaktojë veprimin më të përshtatshëm”.

“FIFA dënon me forcë incidentet në Angli kundër Hungarisë dhe Shqipëri kundër Polonisë dhe dëshiron të deklarojë se qëndrimi i saj mbetet i vendosur në refuzimin e çdo forme dhune, si dhe çdo formë diskriminimi ose abuzimi”.

Advertisement

“FIFA ka një qëndrim shumë të qartë të tolerancës zero kundër sjelljeve të tilla të neveritshme në futboll.”

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303