‘Tik tak, cunami po vjen’

Ish-kryeministri i vendit, Sali Berisha ka reaguar në lidhje me protestës e radhës së opozitës, që do të zhvillohet më 8 qershor ditën e shtunë.

Me anë të një fotomontazhi në ‘Facebook’, Berisha shkruan: “‘Tik tak, tik tak e shtuna, cunami po vjen”.

Më tej, në foton e publikuar nga  ai shkruhet: Luftë mafias. Rama i kapur në flagrancë, krimi. Qeveria e parlamenti ilegjitim.

Opozita vijon me protestat e saj, ku kërkojë largimin e Ramës si kryeministër dhe shtyrjen e zgjedhjeve lokale. /real-news.tv