fbpx

Tjetër tërmet në vendin tonë, ja ku ishte epiqendra

Lëkundje tërmeti janë ndjerë mëngjesin e sotëm në qarkun e Durrësit.

Lëkundjet me magnitudë 3.5 të shkallës rihter janë regjistruar në orën 05:30 të mëngjesit të sotëm.

Epiqendra e tërmetit ka qenë në detin Adriatik, 32 km nga Tirana dhe 14 km nga Durrës, me një thellësi 10 km. Paraprakisht nuk raportohet për dëme.