fbpx

Tjetër zjarr në Fier, mes flakëve një sipërfaqe e konsiderueshme me ullishte

auto_Zjarre-750x4301627585202-1-770x441.jpg

Një tjetër zjarr ka rënë mesditën e sotme edhe në kodrat e Ardenicës, në Fier, në vendin e njohur si kodrat e Çipllakës.Zjarri është përhapur në disa kodra, duke shkaktuar edhe dëme të konsiderueshme në ullishte dhe pemëtari.Zjarri po përparon me shpejtësi, i ndihmuar edhe nga era. Për lokalizimin e flakëve po punojnë disa zjarrfikëse, ndërkohë që shtrirja e flakëve është e madhe.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303