fbpx

Tmerr në ishull/ Bilanc lufte në Britani, numër shokues vdekjesh gjatë 24 orëve

Sipas asaj që raportohet së fundmi nga mediat edhe në Britaninë e Madhe janë rritur në mënyrë të frikshme shifrat e personave që kanë humbur jetën nga COVID-19.

Vetëm brenda 24 orëve të fundit kanë vdekur 854 persona, duke e çuar në 6 227 numrin total. Mediat britanike raportojnë se mosha e personave që kanë humbur jetën është nga 23-102 vjeç dhe sic e shihni ka edhe persona në moshë të re.

Deri tani në botë numri i viktimave nga COVID-19 është 76 373 ndërsa ai i të infektuarve 1 362 936 persona.