13.5 C
Tirana
E martë, 28 Maj, 2024

TË FUNDIT

Tmerri i serbëve, simboli i huliganizmit kroat vritet barbarisht

spot_img

Një ekzekutim barbar ka qenë fundi i simbolit të huliganizmit kroat, Ante Firiç, 27 vjeç. Tre makina njëherazi e kanë goditur njëherazi dhe në fund e kanë shtypur edhe me rrota.

Firic njihen si një nga huliganët më të frikshëm të Splitit dhe që shkaktoi kaos në derbin midis Crvena Zvezda-s dhe Partizanit të Beogradit vitin e kaluar, ku më pas u dënua me gjashtë muaj burg dhe ndalim 5 vjet për të hyrë në territorin serb.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat