fbpx

Tom Hanks dhe Rita Wilson bëhen zyrtarisht qytetarë të Greqisë

AP_20072154373837.jpg

Yjet e Hollywood , Tom Hanks dhe Rita Wilson janë tashmë zyrtarisht qytetarë të Greqisë.

Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri i Greqisë.

Çifti pozoi një foto me pasaportat e tyre të reja së bashku me kryeministrin grek Kyriakos Mitsotakis dhe gruan e tij.

‘Hanks dhe Wilson tashmë janë qytetarë krenarë grekë’- shkroi Mitsotakis në foton e postuar në Instagram.

Mediat greke thanë se takimi u zhvillua në Paros, një ishull në Detin Egje.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303