fbpx

Top 10 jahtet më të mëdha në botë

7.jpeg

1.Azzam (180 metra).Nuk dihet se kush janë pronarët por mendohet që këtë jaht super gjigand mund ta ketë një familje mbretërore nga Abu Dhabi.

2.Eclipse (162.5 metra) Ky jaht është në pronësi të një bilioneri rus Roman Abramovich

3.Dubai (162 metra) i cili iu shit guvernatorit të Dubait.Mund të mirëpresë rreth 24 të ftuar dhe ka një listë të gjatë facilitetesh.

4.Al Said (155 metra) në pronësi të Sulltanit nga Omani

5.Topaz (147.25 metra) besohet se i përket Emirateve të Bashkuara.

6.Prince Abdulaziz (147 metra) këtë jaht e ka trashëguar Princi Abdullah nga Arabia Saudite.

7.El Horriya (145.7 metra) është jahti presidencial i Egjiptit

8.Yas (141 metra)

9.Ocean Victory (140 metra)

10.Al Salamah (139.3 metra) ishte pronë e Princit të Arabisë Saudite

Burimi: DriveMag Boats

 

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *